SİGORTA

SEYAHAT SİGORTASI

 
Seyahat sigortası; ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içine, yurt dışına seyahat edenleri, seyahat esnasında karşılaşabilecek sağlık risklerine karşı güvence altına alana sigortanın genel adıdır.
 
Yapılacak seyahat ne amaçla olursa olsun yolculuk boyunca çeşitli riskler tehlike saçabilir. Bagaj kaybolması, hastalanma, araç kazası gibi durumlar yolculuğu alt üst edebilir.
 
Sigortalı, poliçe süresi boyunca seyahat esnasında meydana gelebilecek bir kaza ya da ani bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkabilecek acil tıbbi yardım masraflarını, bagaj kaybolması gibi yolculuk risklerini, seyahat sigortası özel şartları doğrultusunda teminat limitleri dahilinde güvence altına alarak yolculuğunu daha rahat geçirebilir.
 
Kaza sonucu vefat teminatı ile sigortalının vefatı halinde poliçede yazılı olan lehdarlara belirtilen limitler dâhilinde tazminat ödenir. Kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı ile kaza sonrası sigortalıya sakatlığının derecesine göre limitler dâhilinde tazminat ödenir. Yurtdışındaki seyahati süresince hastalık veya yaralanma durumunda tıbbi tedavi giderleri teminatı ile önceden var olan ya da kronik bir sebepten dolayı oluşan hastalıklar dışındaki tedavi masrafları karşılanır.
 
Seyahat sırasında hastalanma, nakil giderleri, ambulans, refakatçi giderleri, hasta yakınlarının hastaneye nakli, doktor masrafları, konaklama zorunluluğu, vefat durumunda cenazenin yurda nakli, gecikmeli bagaj tazmini, tercüme bürolarının bilgisini verme, avukat referansı, seyahat bilgileri gibi genel bilgilendirilme servisleri seyahat sigortası teminatları arasında yer almaktadır.
sigortaplus.com.tr
 
İletişim Bilgileri
 
İletişim Formu
 
Yeni Baraj Mah. 68001 Sok. Balkaroğlu Apartmanı Sitesi B Blok No:3/A Seyhan / ADANA
+90 322 454 01 54
+90 322 454 01 54
info@sigortaplus.com.tr
     
 
   
© 2021 Sigorta Plus.Tüm Hakları Saklıdır.
Piramit Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri
BİZİ TAKİP EDİN !   Facebook Twitter